Ką svarbu žinoti renkantis šviestuvą?

ŠVIESTUVŲ YPATUMAI

Bet kuris patyręs dizaineris jums pasakys, kad apšvietimas yra itin svarbus namų dekoravimo elementas. Jei įrengdami namus daugiausiai laiko praleidžiate besirinkdami baldus ar sukdami galvą kaip juos išdėstyti, atminkite, jog šviestuvai gali visiškai pakeisti erdvę ir ne tik apšviesti tamsiausius kambario kampelius, bet ir paveikti jūsų emocijas. Kaip žinoma, tinkamas apšvietimas atlieka pagrindinę funkciją tapdamas  šviesos šaltiniu, be to jis gali pakelti nuotaiką ar net padėti produktyviau dirbti bei atsipalaiduoti po įtemptos dienos, todėl dalinamės keletu patarimų kaip sukurti tobulą erdvės apšvietimą. 

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI RENKANTIS ŠVIESTUVĄ? 

  • Nebijokite įvairovės. Dauguma dizainerių sutinka, kad kambaryje reikia daugiau nei vieno šviesos šaltinio. Planuodami interjerą pagalvokite apie kelių produktų komponavimą. Pavyzdžiui viename kambaryje gali būti suderinami, kad ir trys šviesos šaltiniai: lubinis, interjero akcentus išryškinantis ir darbo vietos šviestuvas. Tikslas yra išgauti kontrastą tarp šviesos kambario centre, šviesos aplink jo perimetrą ir tamsesnių erdvės vietų. Tokia subtili šviesos ir tamsos sąveika sukuria patrauklią interjero atmosferą. 
  • Virtuvėje rinkitės stiprų apšvietimą. Vienintelė vieta namuose, kur ryški šviesa yra svarbesnė už išgaunamą atmosferą, yra virtuvė. Jei virtuvėje turite darbui skirtą salelę, apsvarstykite galimybę įrengti pakabinamą apšvietimą, kuris apšvies erdvę neužimdamas vietos, ant kurios gali tekti ruošti maistą ar valgyti. Taip pat nepamirškite šviesos po spintelėmis: LED šviesos juostų naudojimas po viršutinėmis spintelėmis yra lengviausias būdas sukurti tolygų stalviršio apšvietimą. 
  • Atsižvelkite į kambario orientaciją. Jei turite kambarį, nukreiptą į šiaurę ir jo nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, paprastai jam apšviesti reikės šiek tiek daugiau šviesos šaltinių. Tokiu atveju rekomenduojama be įprasto apšvietimo nepamiršti įkomponuoti ir stalinių lempų ar skaitymui skirto apšvietimo. Taip pat svarbus ir tamsiausių kampelių pagyvinimas. Turbūt visi namuose galime rasti tuščią, keistą ir atrodo, paskirties neturintį kampą. Tokią erdvę galima transformuoti ten patalpinus masyvų, pastatomą žibintą.
  • Atsikratykite prasto vonios kambario apšvietimo. Blogiausias variantas vonioje – virš kriauklės tvirtinamas apšvietimas, kuris meta neestetiškus šešėlius. Verčiau rinkitės ant sienos pritvirtinamą apšvietimą su 75 vatų lemputėmis, tai padės tolygiai apšviesti veidą. Kitas puikus būdas sukurti įdomesnį apšvietimą vonioje yra įrengti į judesį reaguojančią šviesą po apatinėmis spintelėmis. Tai sukurs labai subtilų apšvietimą, kuris ypatingai tiks užėjus į vonią vėlai vakare ar nakties metu. 
  • Nepersistenkite su lubų apšvietimu. Pastebima, kad didžiausios klaidos yra daromos tuomet, kai naudojama per daug lubinio apšvietimo, kuris sukuria keistus, nepageidaujamus šešėlius. Dėl šios priežasties klientams patariama bendrose patalpose pakabinti vieną didelį sietyną ar kitokio tipo lubinį šviestuvą.


BŪKITE IŠRANKŪS ŠVIESTUVŲ LEMPUTĖMS 

Šiuo metu dauguma žmonių vis intensyviau naudoja šviesos diodų lemputes. Norėdami išgauti jaukią, malonią šviesą, rinkitės 2700–3000 kelvinų šiltą baltą šviesą. Spalvų ir temperatūros diapazonui kylant aukščiau, šviesoje pastebima daugiau mėlynos spalvos, kuri yra šaltesnė ir kai kam asocijuojasi su sandėlio ar garažo aplinka. Dėl to manoma, kad šaltesnes ir natūralios šviesos lemputes tinkamiausia naudoti labiau utilitarinių erdvių žibintuose. Be to, nepamirškite pasirinkti tinkamą lemputės formą, nes kiekviena iš jų šviesą skleidžia skirtingai. Taip pat apsvarstykite, kaip lemputės atrodys jas išjungus. Atsižvelgdami į savo poreikius išsirinkite tinkamiausią lempučių variantą. 

Dekoruokite namus, derinkite spalvas ir nepamirškite pasirūpinti širdžiai mielu, jaukiu ir praktišku apšvietimu, kurį sukurti padės teisingai pasirinktas šviestuvas


 

  • Parašė: kotryna
  • Publikuota: Lubiniai šviestuvai
  • Sukūrimo data: 2021-06-28
  • Paspaudimai: 207
  • Komentarai: 0

Palikti komentarą