Kaip pasirinkti lemputes šviestuvams?
Kaip išsirinkti tinkamą šviesos diodų, liaudyje vadinamą LED lemputę? Yra paplitusi nuomonė, kad kuo daugiau lemputėje yra LED elementų, tuo jinai yra geresnė, tačiau tai nėra tiesa.

Į ką pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį?

Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į lemputės galingumą ir šviesos srauto santykį (Šviesos srautas, Lm/Galia, W = Lm/W). Tarkime lemputė yra 5W ir ji generuoja 250Lm šviesos srautą, tai reiškia, kad 1-am W sukuria 50Lm šviesą. Galime palyginti įvairių tipų lemputes: kaitrinės lemputės skleidžia maždaug 13 Lm šviesą 1-am W. Fluorescencinės lemputės skleidžia maždaug 60 Lm šviesą 1-am W. Metalo halogenai skleidžia apie 90 Lm šviesą 1-am W. Senos LED technologijos lemputės skleidžia 40 Lm šviesą 1-am W, na ir naujos LED technologijos lemputės skleidžia 100 bei daugiau Lm šviesos 1-am W.

Taigi, norėdami pasiekti kuo didesnį apšvietimo efektyvumą ir taupyti elektros energiją, jūs turėtumėte rinktis kuo didesnį galingumo ir šviesos srauto santykį. Jeigu perkate pigesnes LED lemputes, tikėtina, kad jos bus senesnės technologijos, vadinasi jos nebus tokios efektyvios kaip naujesnės. Senesnių technologijų LED lemputės nėra tokios ilgaamžės kaip naujosios, kurios gali šviesi iki 50000 val., pavyzdžiui jeigu šiandien įdėtumėte tokia lemputę, ji šviestų mažiausiai 5 metus. Kaitrinės lemputės tarnavimo laikas yra 1000 val., o fluorescencinės lempos tarnavimo laikas apie 9000val. Taip pat, LED tipo lemputės yra gerokai atsparesnės įjungimui ir išjungimui. Dėl dažno junginėjimo, kaitrinių ir fluorescencinių lempučių tarnavimo laikas gali sutrumpėti net dvigubai. LED lemputės turi ir daugiau privalumų, jeigu lygintumėme jas su įprastomis lemputėmis: nėra gyvsidabrio, ilgaamžiškesnės, nėra UV, iškart įsijungia, gali būtų reguliuojama šviesos spalva, intensyvumas, tačiau kainos atžvilgiu yra brangesnės. Renkantis LED lemputę nepamirškite išsirinkti pageidaujamos šviesos, ji žymima Kelvinais. Kuo skaičius yra aukštesnis, tuo spalva yra baltesnė. Tačiau net ir taupiosios LED lemputės nėra idealios, jos taip pat turi minusų. Visų pirma, apšvietimo kampas yra pakankamai mažas. Kadangi jos būna gana didesnės nei įprastos lemputės, tikrai netilps į visus šviestuvus. Na ir svarbiausia, pirminė investicija bus tikrai didelė norint namuose turėti tiktai LED apšvietimą, tačiau ši investicija poros metų bėgyje atsiperka.

Jeigu ieškote naujoviško, stilingo ir gigantiško šviestuvo - peržiūrėkite mūsų prekių katalogą (paspauskite čia). Prekių nesandėliuojame, todėl nesiekiame išparduoti morališkai pasenusių prekių! Šaltinis: Mes Bandom

  • Parašė: mantas
  • Publikuota: Lubiniai šviestuvai
  • Sukūrimo data: 2018-11-14
  • Paspaudimai: 2079
  • Komentarai: 0
Žymos: led lemputės

Palikti komentarą